مصاحبه روزنامه صبح اقتصاد با مدیر عامل تعاونی در تاریخ چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۱


 

 

شرکت تعاونی مرزنشینان دالامپر ارومیه در سال ۱۳۷۸ به منظور فعالیت در امر صادرات و واردات با همکاری اداره کل تعاون آذربایجان غربی و سازمان بازرگانی استان و بخشداری سیلوانا تاسیس گردید. این شرکت در مدت سیزده سال فعالیت خود در عرصه اقتصاد توانسته گام های موثر و مطلوبی را در زمینه مبادلات مرزی و تجاری در استان بردارد به طوری که در سال ۱۳۸۶ به عنوان تعاونی برتر استان و در سال ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ در ردیف صادرکننده نمونه استان و در سال ۹۱ نیز عنوان تعاونی برتر استان را از آن خود نماید . برای شناخت و آشنایی بیشتر با فعالیت های این تعاونی گفتگویی را با مدیر عامل شرکت جناب آقای سید هاشم برزنجی انجام داده ایم که مشروح این گفتگو ذیلاً از نظر خوانندگان محترم می گذرد .

صبح اقتصاد : در زمینه فعالیت این تعاونی و نقش آن در صدور کالاهای استان به خارج از کشور توضیحاتی بفرمایید .

ج- بسم الله الرحمن الرحیم – بنده قبل از هر چیر لازم می دانم از روزنامه وزین صبح اقتصاد که این فرصت را برای بنده فراهم کردند که بتوانیم فعالیت شرکت دالامپر را درسطح کشور مطرح نمائیم تشکر و قدردانی می کنم. شرکت تعاونی دالامپر ارومیه در سال ۱۳۷۸ با هماهنگی و همکاری اداره کل تعاون آذربایجان غربی و سازمان بازرگانی استان و بخشداری محترم سیلوانا به منظور فعالیت در امر صادرات و واردات در قالب بخش تعاونی تاسیس گردید. با توجه به موقعیت جغرافیایی استان آذربایجان غربی و تلاش این تعاونی برای صدور محصولات کشاورزی و صنعتی منطقه به کشورهای همجوار گام های موثری در این زمینه برداشته شده و همچنین جهت انجام واردات با توجه به نیازمندی های استان اقدام به مشارکت در انجام واردات از طریق گمرکات استان نموده که این امر نیز نقش موثر در بازار و قیمت کالاها داشته و باعث گردیده در مواردی از گرانی قیمت برخی از کالاها تا حدی جلوگیری شود .

صبح اقتصاد : با توجه به انتخاب شرکت تعاونی دالامپر به عنوان تعاونی برتر استان در سال ۹۱ لطفا بفرمایی عوامل موثر در این انتخاب چه بوده است ؟

ج – این شرکت در سال ۱۳۸۶ به عنوان تعاونی برتر استان آذربایجان غربی و در سال های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ در ردیف صادرکنندگان نمونه استان و در سال ۹۱ نیز به عنوان تعاونی برتر استان انتخاب گردید و بنده این برتری و نمونه  بودن را بیشتر مرهون همکاری خوب مسئولان محترم استان که برای توسعه فعالیت های اقتصادی و تجاری منطقه تلاش می نمایند و دیگر زحمات بی دریغ مدیران شرکت در انجام وظایف خطیری که به عهده دارند می دانم .

صبح اقتصاد : در زمینه مبادلات مرزی انجام شده در سال جاری بفرمایید این مبادلات بیشتر در خصوص چه کالاهایی انجام شده است ؟

ج- در سال جاری بیشتر صدور محصولات کشاورزی و صنعتی به خارج از کشور در دستور برنامه تعاونی قرار داشته و می توان گفت در زمینه فعالیت واردات و صادرات تعاونی امسال در مقایسه با سال گذشته فعالیت تعاونی از روند مطلوب برخوردار بوده است .

صبح اقتصاد : در خصوص عملکرد تعاونی از اهم فعالیت هایی که شرکت تاکنون داشته اختصاراً بیان فرمایید :

ج – طبق ماده ۳ اساسنامه شرکت و برای تحقق اهداف تعاونی فعالیت هایی که انجام شده بخشی را بعنوان نمونه عرض می کنم که شامل :

۱- انجام مبادلات مرزی صادرات و واردات کالاهای مجاز با رعایت ماده ۱۷ قانون مقررات صادرات و واردات کشور

۲- تامین نیازمندی های مصرفی اعضاء و خانواده های آنان

۳- ایجاد فروشگاه به منظور خرده فروشی به اعضاء

۴- ایجاد باسکول ۶۰ تنی جهت خدمات دهی به اعضاء

۵- خرید برگ سهام کارخانه فولاد مبارکه اصفهان و دریافت سود سهام سالیانه از کارخانه فوق

۶- ایجاد باشگاه ورزشی جهت خدمات دهی ورزشی و تشکیل تیم فوتبال از بین جوانان و اعضاء

صبح اقتصاد : در خصوص اعضاء تحت پوشش تعاونی و اینکه شرکت در حال حاضر چه پروژه هایی را در دست اجرا دارد توضیحاتی بفرمایید .

تعداد اعضاء تحت پوشش تعاونی ۳ هزار و ۸۷۴ خانوار با ۱۸ هزار ۵۴۰ نفر می باشد که شرایط عضویت تعاونی داشتن کارت مبادلات مرزی که این کارت به شرط ساکن بودن در یکی از روستاهای مرزی منطقه و تائیدیه شورای اسلامی روستا و بخشداری محل توسط سازمان بازرگانی صادر می‌شود.ضمناً شرکت در حال حاضر دو پروژه را در دست اجرا دارد که یکی پروژه ساختمان دفتر مرکزی شرکت بوده که عملیات احداث آن در ۶ طبقه با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در دست اجراست و دیگری طرح ایجاد کارخانه کارتن پلاستیکی که در مراحل دریافت مجوزهای قانونی می باشیم .مدیر عامل شرکت تعاونی مرزنشینان دالامپر ارومیه در این گفتگو مراتب تشکر و قدردانی خود را از همکاری مسئولان استان از جمله مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و کارشناسان این اداره کل ، مسئولان و کارشناسان گمرگ ارومیه ، دبیر اتاق تعاون استان و بخشداری سیلوانا با این تعاونی اعلام داشت .

 


 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *